Zapisy online

FIZJOTERAPIA, OSTEOPATIA, LOGOPEDIA, PSYCHOLOGIA

 

DELON REHABILITACJA

Jak wyglądają spotkania ? 

Przede wszystkim zanim dziecko rozpocznie terapię SI musi zostać przeprowadzona diagnoza zaburzeń procesów sensorycznych.

Jest to cykl 4 spotkań, z których pierwsze odbywa się wyłącznie z rodzicem/ rodzicami  trwa ok 40 min (*jest możliwość przeprowadzenia pierwszego spotkania z rodzicami w formie konsultacji online). Następnie kolejne 2 spotkania są wyłącznie z dzieckiem, a każde trwa 40 min i odbywają się zwykle 1 w tygodniu przez kolejne 2 tygodnie. Ostatnie spotkanie służy omówieniu uzyskanych wyników. 

Na podstawie uzyskanych informacji z poszczególnych spotkań, szczegółowego wywiadu z rodzicami oraz obszernych informacji z kwestionariusza sensomotorycznego, przygotowywana jest pisemna ocena procesów przetwarzania sensorycznego. Kolejnym krokiem jest zaplanowanie regularnych (rekomenduje się) co tygodniowych spotkań - terapii.

Jeżeli dziecko miało już przeprowadzoną diagnozę w innej placówce, w tedy proces rozpoczynamy od spotkania z rodzicem (tzw konsultację) podczas którego omawiamy dokumentację dziecka a także ustalamy plan regularnej terapii. 

Teoria Integracji Sensorycznej bazuje na neuroplastyczności mózgu, czyli w najprostszy sposób mówiąc, zdolności do tworzenia nowych połączeń neuronalnych, ich modyfikacji oraz uczenia się. Dzięki temu procesowi przy odpowiednio dobranej i zastosowanej stymulacji układu nerwowego jesteśmy w stanie uzyskać nowe, adekwatne do sytuacji, reakcje adaptacyjne - czyli zdolność mózgu do radzenia sobie z nowymi bodźcami (informacjami ze świata zewnętrznego). Ze względu na dynamiczność procesu, nie możemy z góry zaplanować dokładnego przebiegu terapii, niemniej każde spotkanie ma ściśle określony cel, który w znacznej mierze dotyczy poprawy funkcjonowania dziecka w społeczności na co dzień. 

  • nie toleruje zabiegów higienicznych np.: mycie głowy, kąpiel, obcinanie włosów, paznokci
  • unika zabaw zespołowych, rodzeństwem, jest kiepskim zawodnikiem w zespole – myli kierunkiNie lubi się przytulać, nie lubi niespodziewanego dotyku lub przeciwnie nadmiernie obściskuje, dąży do mocnego kontaktu fizycznego
  • nie znosi metek i szwów w ubraniach

To terapia skierowana do dzieci u których występują poniższe przykładowe zachowania:

  • niepokój, płaczliwość, częste wybudzania w nocy; impulsywność, nadwrażliwość emocjonalnie,
  • trudności z jedzeniem oraz samodzielnym ubieraniem/ rozbieraniem,
  • problemy z utrzymaniem równowagi, częste przewracanie się na prostej drodze, potykanie przedmioty, jest niezdarne ruchowo
  • ma problem z koncentracją uwagi, często się rozprasza, trudności szkolne
  • jest nadruchliwe, nie może usiedzieć w jednym miejscu, często zmienia aktywności i pozycje ciała, wszędzie go pełno
  • uwielbia karuzelę i huśtawki lub ich unika
  • ma trudności z opanowaniem jazdy na rowerze bądź hulajnodze

Integracja Sensoryczna (z ang.SI)

Regulamin

DELON REHABILITACJA - to gabinet, oferujący kompleksową opiekę z zakresu Fizjoterapii, Osteopatii, Logopedii oraz Psychologii. Pracujemy z pacjentami w każdym wieku - od niemowląt po osoby starsze. 

Indywidualnie podchodzimy do każdego pacjenta, a oferowana terapia opiera się o sprawdzone, światowe metody i koncepcje. 

Zapraszamy do naszego gabinetu, gdzie znajdą Państwo profesjonalną pomoc i przyjazną atmosferę.  

NASZE DOŚWIADCZENIE DZIAŁA NA TWOJĄ KORZYŚĆ:) 

Rakowiecka 45/25 (wejście od ul.Opoczyńskiej)

Warszawa

kontakt@delon-reha.pl

tel. 570-130-831