Czym jest Terapia Psychologiczna?
Dzieci i młodzież często doświadczają stresu, lęku, trudności w szkole, problemów z rówieśnikami czy problemów rodziny. Terapia psychologiczna jest skierowana do dzieci i młodzieży, którzy potrzebują wsparcia w rozwoju emocjonalnym, społecznym oraz radzeniu sobie z życiowymi wyzwaniami. Nasza terapia psychologiczna pomaga dzieciom i rodzicom zrozumieć te trudności oraz rozwijać zdrowe mechanizmy radzenia sobie z nimi, a nasz zespół doświadczonych psychologów pomoże wesprzeć Twoje dziecko w jego rozwoju emocjonalnym i psychospołecznym. Celem zajęć jest stworzenie bezpiecznej i wspierającej przestrzeni dla Twojego dziecka, gdzie może ono rozwijać swoje potencjały i radzić sobie z życiowymi wyzwaniami.
Dla kogo?
Terapia psychologiczna skierowana jest by:
Organizacja zajęć:
Terapia psychologiczna dla dzieci prowadzona jest indywidualnie, co pozwala dostosować podejście terapeutyczne do unikalnych potrzeb każdego dziecka. Szczególny nacisk kładziemy na budowaniu relacji opartej na zaufaniu. Prowadzimy terapię z pełnym zaangażowaniem, pomagając dziecku zrozumieć swoje emocje, wypracować zdrowe strategie radzenia sobie z trudnościami oraz rozwijać umiejętności społeczne. Pracujemy w sposób dostosowany do wieku i rozwoju dziecka, wykorzystując kreatywne metody terapeutyczne.
Jeśli jesteś zaniepokojony zachowaniem, emocjami lub funkcjonowaniem Twojego dziecka, terapia psychologiczna może być kluczem do pozytywnej zmiany. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i umówić się na konsultację. www.delon-reha.nakiedy.pl
Trening Umiejętności Społecznych dedykowany jest dzieciom i młodzieży w wieku 4-17 lat.
Zajęcia odbywają się w grupach do 4 osób.
Uczestnicy podzielenia są ze względu na podobny poziom wiekowy, poznawczy, intelektualny i komunikacyjny.
Na zajęciach TUS spotykamy się co tydzień.
Czas trwania zajęć to 40 min (po zajęciach przewidziany czas na rozmowę z rodzicem ok. 10min).
Liczba przewidzianych spotkań w turnusie to 12 zajęć.
Przed dołączeniem do grupy odbywa się dwie konsultacje (każda po 60 min): pierwsza wyłącznie z rodzicem a druga wyłącznie z dzieckiem. Na ich podstawie nastąpi dobór uczestników do grup oraz ustalenie wstępnego programu całego cyklu zajęć.
W ramach turnusu odbywają się dwa indywidualny spotkania (40min) z rodzicem każdego dziecka - jedno w połowie, drugie na koniec cyklu.